Fotograf na svatbu

„Počasí si nevyberete“

Svatební dění většinou budoucí manželé ladí do posledního detailu. Nejen šaty, prstýnky, květiny, ale i detaily jako pozornosti pro svatebčany, barvu svatby, zdobení aut či výslužky, harmonogram či svatební hry. Na svatbě se dá naplánost vše, od fantastického dortu, hudby až po dokonalou výzdobu. Jediné, co se opravdu naplánovat nedá, je počasí. Máte-li ovšem venkovní obřad, bez zajištěné „mokré“ varianty, nezbývá vám, než se jen modlit a dovolávat se boha deště.

Konec června je nezvykle horký a už několik dní ani nekáplo. Sobota ráno, na nebi ani mráček.
Ještě žádná svatba nám nepropršela, vždy jsme tvrdili, že nikde neprší tak vytrvale a dlouho, aby se focení portrétů venku nezvládlo.
Všechno už je nachystáno, vše připraveno, každý ví, kde má stát, jak bude vše probíhat. S prvními tóny hudby vystupuje nevěsta z auta a s prvními kroky začnou z nebe padat první kapky. Než zavěšena do svého otce projde seřazeným špalírem svatebčanů, začíná už opravdu pršet. Nad hlavními aktéry se pohotově roztahují bílé deštníky. Každý se snaží alespoň trochu se před deštěm krýt.
Naši Anička s Radkem si svou svatbu nenechali zkazit špatným počasím a vše brali s humorem a nadhledem. Pršelo vytrvale skoro celý den, a tak jsme na focení portrétů pohotově využívali doslova každé chvilky, kdy déšť na pár minut polevil.
Každá svatba je originální a jedinečná. Ale na svatbu, kde vám prudký déšť během fotografování obřadu odrovná foťák, na tu opravdu jen tak nezapomenete. (Naštěstí to foťák ustál, bohužel obživl až v neděli.)
A pak že fotografování svateb nemůže být pořádný adrenalin.
Scroll to Top