Svatba Báry a Marka - 8.8.2020 - Bečovská botanická zahrada

Výstup na bioferraty

Svatební dění bývá bohaté nejen na zážitky a emoce, ale také velmi náročný. O tom by mohli Bára s Markem vyprávět. Kdybyste se nás zeptali, jaká byla právě jejich svatba, jednoznačně nás napadne: AKČNÍ!
Svatební obřad se koná na molu u Korunního rybníka. Při focení svatebních portrétů využíváme lávky i romantická zákoutí Bečovské botanické zahrady. Fotíme na lodičkách, Marek statečně vesluje a kdosi ze svatebčanů se nebojí jistit loďku s novomanželi i přímo z vody.
Během focení portrétů pomalu stoupáme do kopce až k dřevěnému altánu, to ještě jde. Když ale pokračujeme výš, sestupuje proti nám ze svahu sportovně oblečená slečna vybavená lanem, karabinami a dalším vybavením. Nejistě sjedu pohledem na naše lakýrky a páskové sandály – no co, přezout se nebyl čas. Součástí botanické zahrady je totiž taky unikátní bioferrata. Statečně zdoláváme skalní stezku a Bára s Markem nám ochotně pózují, kde si vzpomeneme a já před nimi smekám – mám závratě, jen je vidím stát na kraji vyhlídky.
Je každá nevěsta takhle akční? – ptá se na závěr Bára. Co na to říct? Tenisky jsme ve výbavě svatebního fotografa ještě nepostrádali.
 
Na oběd se novomanželé přesouvají do Bezdružic. Nejedna romantická duše by zaplesala nad propůjčenými prostory zdejšího zámku, a tak pokračujeme ve focení svatebních portrétů v dobových interiérech – v rytířském sále, knihovně, saloncích i schodišti. Nemůžeme opomenout ani prohlídku místní jedinečné sbírky loveckých trofejí a vycpaných zvířat z celého světa. Ve stínu terasy zámecké restaurace s výhledem do zahrad se alespoň na chvíli všichni hosté mohou schovat před úporným vedrem. Vzduchem létají talíře, nebo alespoň jeden – ten tradičně rozbitý. Po přípitcích následuje krájení svatebního dortu – ten zde v restauraci je „jen“ pro nejbližší rodinu a pro oko fotografa. Ten opravdový dortový „majstrštyk“ ještě přijde později a bude po právu obdivován. Patrový svatební dort je totiž zásluhou Bářiny maminky a je opravdu nádherný. Další svatební zvyky a hry stejně jako raut následují již na zahradě nevěsty a její rodiny. Tam se dále jedlo, pilo, hodovalo, stejně jako tančilo, veselilo a smálo. Svatbu si musí užít každý, a tak se nezapomíná ani na ty nejmenší – skákací hrad ani bazén nemá odpočinku.
Vše vyšlo podle plánů a tak to má být. Každý bude na takovou svatbu jistě rád vzpomínat.
Jana a Michal
Sdílet

Zůstaňte ve spojení: